Motocykl 98 - mezinárodní veletrh motocyklů
Výstaviště Praha

Termín: 12.-15. března 1998

V sobotu rano jsme se vydali vlakem do Prahy - na nejlepší a největší mezinárodní motocyklový veletrh u nás. Ze zkušenosti z minulého roku už víme, že bude na co koukat.
Dave on ZX7RJelo nás celkem dost. Asi 8 lidí z Českého Těšína a pak 2 z polského Cieszyna. Kluci vedle v kupéčku už "něco" ve vlaku načali - takže nálada byla docela dobrá.
V Praze nás překvapila obrovská fronta na lístky, ale to jsme mohli čekat. Co se ale nestalo - asi za 5 minut čekání se před námi zjevil jeden z polských kámošů - s lístky pro všechny v ruce. Na otázky jak to zařídil se jenom usmíval - a tak jsme vyrazili dovnitř.Triumph Daytona T595
Uprostřed areálu byl jako minulý rok velký náprask - takže jsme se rozdělili - a dali si sraz dá se říci až na vlakovém nádraží. Jako první značka byla hned u vchodu Ducati, která se předvedla i s novými "slabšími" kubaturami. Pak následovala velkolepá expozice Suzuki, kde se dalo koukat nejenom na nádherně nablýskané stroje - včetně nové Suzuki TL 1000 R, ale i na video projekci - a také příjemné "jemné" pohlaví.
Yamaha YZFR1Nebudu popisovat všechny další značky - až na to, že na mnohé z nich si člověk mohl nejenom sáhnout, ale také posadit - což se musí ocenit. Byly přítomné i jiné firmy motorkářského trhu - jako třeba prodejci oblečení, helem, moto-příslušenství a také zástupci českých moto-časopisů.
Cesta domů probíhala velice zajímavě. Slyšel jsem už o tzv. bombových oznámeních na vlakovém nádraží - ale nečekal jsem, že se to stane zrovna nám, kteří jsou v Praze max. 2 x do roka. No co - ale zase máme zkušenost navíc. Takže jsme na doporučení policistů - jelikož jsme z důvodu minutí vlaků hlavního nádraží ani nemohli jinak - opustili "vlakáč" a šli do města. Sice jsme se toulali jenom kolem Václaváku - ale i tak jsme si provozu v Praze užili dost. Naštěstí další vlak už jel - a tak zkončila naše "pražská útrapa".
Příští rok ale určitě jedeme zas !!!! Možná nás tam potkáte. A možná když už konečně bude lepší počasí - tak i na motorkách.