Motoclub Český Těšín

informace o klubu
členové
moto comix
moto akce + foto
moto odkazy
kniha návštěv
online inzerce
online zprávy
online diskuze
co je nového?
English version Motoclub Cesky Tesin - English

poslednĂ­ aktualizace
22.11.2018

Výstava MOTOCYKL 99 - Praha

Termín 18. - 21. 3.
Na tento ročník výstavy Motocykl jsme se vypravili poprvé autem a to v počtu 4 lidí. Docela nás zarazilo parkovné - 40,- Kč na hodinu. Když jsme si to spočítali, že tam budem učitě dýl jak hodinu -

Hayabusa
tak jsme se raději zeptali kolemjdoucích, jestli je to normální nebo je to nějký vtip. Dostali jsme ale skvělou radu - nekupovat nic, auto nechat stát - že se nic nestane. Naštěstí měli pravdu, takže jsme se mohli pokojně přesunout na výstaviště.

Po příchodu k branám ještě před otvíračkou jsme uviděli klasický houf lidí, tlačících se pro lístky. Po obdržení lístků a zahnání prvotní paniky

MV Agusta
z toho, že lístek na výstavu hodinek je opravdu platný i na výstavu motorek - jsme se rozhodli nečekat na otevření - a vyrazili jsme na Matějskou pouť zabít čas. Dopadlo to tak, že nás už pomalu bolely nohy dřív, než jsme vešli do výstavní haly.

Takže ... jsme uvnitř - a po předchozích zkušenostech z minulých dvou ročníku jsme nebyli překvapení množstvím lidí.

Spíš dospíváme k názoru, že příští rok už asi vynecháme. Nebudu hodnotit jednotlivé novinky nebo přímo vkus lidí, kteří volí motocykl roku. Pouze bych rád, kdyby výstava Motocykl dospěla ne k akci, kde se člověk pouze tlačí, uhýbá kopancům, když se někdo snaží dostat na motorku nebo z ní dolů, ale k akci, kdy by jako největší výstava motocyklů za rok u nás - mohla zaplňovat všechny pavilony - a ne dělit se o ně s výstavou hodinek. Tím by se možná (podotýkám možná - protože co vystavovatelé vymyslí - to člověk nikdy neví) dosáhlo větších prostorů pro jednotlivé vystavovatele a lidi by mnohem raději vychutnali krásu motocyklů bez různých modřin a tlačenic.

Rozhodně nejlíp se dalo hýbat mezi Hondami .. když počítám motorky, na které si člověk mohl sednout. Když jeden borec pokládal V-Maxe na bočák a

předním kolem málem ulomil blinkr vedle stojící Yamahy - člověk uvažoval, jestli není lepší si zajít k oficiálnímu dealerovi - a prohlédnout si vše úplně v klidu. Pěkné byly i expozice BMW, Ducati a Moto Guzzi, taky Harley Davidson se nenechal zahanbit - a ukázal, že má i co ukázat z historie. Suzuki opět nezklamala a dala všem najevo, že na motorkách se nesedí !! Yamaha jak jsem už řekl, měla snad všechny motorky, na které si z jejich produkce vzpomenete na place, ale tak blízko sebe, že projít mezi znamenalo docela zajímavý úkol. Mám takový dojem, že chyběla Kawasaki, ale teď to nevím na 100 % - asi to bude tím, že tento článek nepíšu hned po příjezdu, ale až v červnu ... co se dá dělat. Slučná byla expozice Aprilie a pohled na 2 MV Agusty určitě uchvátil nejednoho z návštěvníků. Co bych ale rozhodně změnil, je přístup prodejců helem Laser ... a možná i dalších. Chtěl jsem se podívat na jeden nový typ helmy Laser - ale když jsem viděl, že dovnitř jejich stánku snad smí jen vládní zmocněnci, nebo lidi, kteří mávají naditou peněženkou a slibujou, že její obsah vysypou když je vpustí dovnitř. Možná by se měli trošku více řídit heslem - náš zákazník, náš pán.

Co říct na závěr ... asi tolik, že si ještě rozmyslím, jeslti pojedu příští rok. Je sice fakt, že se pořád a pořád zlepšujou stánky a přibývá jich jen co je pravda. Takže ... těště se !!! Možná se příští rok uvídíme.