Motoclub Český Těšín

informace o klubu
členové
moto comix
moto akce + foto
moto odkazy
kniha návštěv
online inzerce
online zprávy
online diskuze
co je nového?
English version Motoclub Cesky Tesin - English

poslednĂ­ aktualizace
22.11.2018

Gauloises Grand Prix České republiky Brno
15. - 17. 8. 2003

Po 2 letech mé nepřítomnosti v Brně jsem se opět s klukama (Dave, Jura, Miro, Roman) vydal na GP. Hlavni a obrovská změna je třída GP1 místo 500, proč to si ještě povíme :). Jeli jsme z Českého Těšína tentokrát plně obsazené 2 motorky. Cesta byla celkem fajn, hrozil sice déšť, ale kromě pár kapek jsme zůstali suší ... tedy :) na povrchu. Když si někdo obleče nepromokavou kombinézu a ono nezaprší, je jasné že i přesto je mokrý pod ní. Za to holt může teplo a pot :)

Po super zastávce na "Rozvodí" před Hranicemi, kde jsme už potkali polské návštěvníky GP jsme zastavili už jen na benzínce ve Vyškově a trádá do kempu START - z dálnice exit Kývalka. Už při příjezdu do kempu jsme v páteční odpoledne pocítili, že tento rok bude hodně náročný. Za prvé super vyšlo počasí - když jste v moto-hadrách a nejedete zrovna na motorcetak je to spíš mírně na škodu. Za druhé byla hojná účast motorek což je v kampu vždycky super. Za chvilku jsme měli vyřízen vstup a mohli jsme zaparkovat. Hnedka po převléknutí do bermud jsme vyrazili na obhlídku a jako první nás zaujal nádherný Monster sedlaný sličnou děvou.

Jelikož tato akce už dávno není až tak "česká", ale spíš německá, přivítaly nás nejen krásne ceny za pivo, ale i všudypřítomné "WAS" na každého, kdo si zlatý mok za 40,- Kč přišel pořídit. Na otázku zda jsou ceny i pro čechy na stejné výši jsme dostali odpověď už z kyselého ksichtu prodávajících :) Roman situaci nevydržel a možná i z důvodu toho, že už dlouho neřídil motorku, nabídnul svůj řidičský um a chtíč zahnat žízeň a vydal se na Jurové NTV nakoupit zlatavý proviant. My ostatní také nevydrželi situaci a nakonec na německé "WAS" odpovídáme "drei Bier!!" :) a vychutnáváme každou bublinku a drahým říháním zdravíme ostatní, kteří se rozhodli utratit svůj první milión za "etwas gut". Po chvíli se rozezněl telefon s blaženou informací o návratu našeho zásobovače a my se vydali ke stanu. Oslava skvělé chvíle však byla nechutně ukončena záhy po degustaci prvního piva. Nevychlazené ještě není hrozné, chuť místní speciality Staročech však do výšin (kde trůní např. Radegast) rozhodně naše hlasy nevyzvednou!.

Procházka kempu byla jako vždy zajímavá. Od několika stacionárních motorů připravených prudit celou noc a snažit se konkurovat střílejícím motorkám, přes novinky na motocyklovém trhu až po sem tam nějakou zajímavou úpravu starších či novších strojů - to vše jsme během celého víkendu stihli prohlédnout dosti. Na fotkách je zlomek toho všeho. Jednu věc ale ani na fotkách nezachytíte a to atmosféru kempu. Možná víc než kdy jindy v minulých letech přijelo víc autařů, z čehož plyne jedna skutečnost. Jsou to buď fandové bez motorek, nebo moc zpohodlnělí valipupci a nebo je takové auto "zajišťovací stanicí" pro motorkáře. Pak skoro v každém hloučku stanů uvidíte gril jehož vůně nahaní sliny do úst, u některých uvidíte stoly a lavičky (mnohdy lepší než v zahradních restauracích) a jako vrchol byl za 1) přívěs s asi 6ti pivními bečkami a za 2) soukromé Toi-toi záchodky umístěné hnedka vedle menšího obytného kamionu :) Samozřejmostí byly generátory proudu, a sem tam velké bedny snažící se přeřvat hudbu ostatních. Jako jednička byla hodnocená německá hybridnost dechovky s nějakým novším stylem - čemuž rozumí asi opravdu jen ti němci. Dalším lákadlem pro zahraniční návštěvníky Brna byl balon místního vykřičeného podniku, který nad kempem shodil stovky letáků (řek bych že půlku pustil do lesa)

Zapoměl jsem zmínit, že dojel i Radovan. Dorazil sice kvůli zácpám (no ... ehm ... jasne že na dálnici :) ) až později, ale aspoň to bylo v pátek. Na rozdíl od nás mu pivečko Staročech velmi chutnal :) To víte, zvyk si na pivo co se pije v Praze (nebo to bude v něčem jiném?). Potkali jsme taky našeho kámoše Péťu, který se chlubil čepkou s podpisy Troye Baylisse a Lorise Capirossiho. Měli totiž s Ducati klubem ČR ve čtvrtek večer akci se zástupci v GP1 jezdících Ducatek.

V sobotu jsme vyrazili na okruh. Takový hukot jaký dělají GP1 nezažijete nikde jinde. Všechny stacionární motory se můžou jít schovat. Když 2 taktní motorka (125 nebo 250) přijíždí např. do dvou zatáček pod tribunou G (za "Schvanzovou" zatáčkou) není je slyšet, při průjezdů slyšíte jen takové prckání a pak se teprve rozerve do tenkých pisklavých otáček. Naproti tomu GP1 (zvláště Rossi a Gibernau) jsou slyšet už při příjezdu do zatáčky - v průběhu slyšíte mocný řev a co příjde pak přehluší i oblíbené sprejové trubky, troubící přímo za Vámi. Neskutečný maras, který Vás nejprve úplně odrovná až začnete chtít víc a víc. Viděli jsme tedy tréningy a pak kvalifikace, kde jsme ocenili naši Markétu Janákovou jezdící v 125 na divokou kartu. Dokázala výborně konkurovat ostatním českým závodníkům a nejenom jim. Pole position si v GP1 vyjel Rossi a tak jsme čekali co se v neděli odehraje.

Samotné závody a neděli podrobně popisovat nebudu - nejen, že to z televize jde vidět komplexněji, ale výsledky a lepší fotky jsou např. na http://www.dorna.com nebo http://www.gpbrno.cz. Stačí jen poznamenat, že škoda našeho želízka v ohni Rouse a ostatních. Bravo Markétko - držíme palce ať příště jedeš celý šampionát. BMW Boxercup byl taky zajímavý, ale bylo už celkem pozdě tak po GP1 jsme se vydali přes přeplněné parkoviště do kempu balit. Vše se nějak zvládlo a cesta domu taky byla ucházející.

Zhodnotil bych to nasledovně. Počasí, zábava v kempu, závody = vše perfektní. Organizačně jsme byli hodně nespokojení v kempu s hygienou, záchody, cenami a to stejné se dá vyčíst okruhu. Mohlo by se to zlepšit, tak uvidíme co příště.

Nakonec všechny fotky na jednom místě: