Sraz Fist Fest '99 - Bystřice nad Olší

Termín: 14. - 16. 5.

Parking FIST FESTPo roce jsme opět dorazili - dá se říci ve stejném složení - na sraz, který pořádají naši známí z Českého Těšína. Jsou to vyhlášení přestavovatelé motorek - a řekl bych, že není daleko k tomu, aby se dostali s některýma kouskama třeba do českých moto-magazínu Gumicuk... pouze kdyby chtěli.

Na sraz jsme dorazili v sobotu kolem poledne a jako obvykle nám vyjížďka utekla. Mezitím jsme se stačili uhnízdit - brácha s kámošem ve stanu a já byl ještě s jedním kámošem v chatce, protože jsme měli druhý den ráno brzo vypadnout.
Dámská páka
Program byl perfektně připravený - účastníky čekaly soutěže jako gumicuk (běh na gumovém laně), Crossová soutěž - skokmužská i dámská páka, gladiátorské souboje (sražení protivníka ze sudu na zem - pomocí dlouheho bidla obaleného na konci boxerkou), dále klasická jízda pomalosti a soutěž největší pupek. Nejoriginálnější soutěž - kterou jsem nikde jinde neviděl - byla cross jízda po place - kolem barelů na staré ČZ trupotrupu. Trasa od startu vedla mírně vpravo dokopce - zatáčka doleva přes kaluž vodyJízda pomalosti další doleva směr zakopaná paleta ala skokánek (viz foto), následovala poslední doleva a cíl. Bohužel se konaly pouze 3 jízdy (první 3 místa) protože skvělý crossový stroj víc nevydžel.

Hříšný tanecCo bych měl pořádně vyzdvihnout byla muzika - byly připraveny super kapely - docela pořádný rokový nářez. Jak se říká - pivo teklo proudem, a jídla bylo taky pro každého dost, až na rychlost přípravy masa ve večerních hodinách, kdy si člověk musel nejprve objednat - vybratPředávání ceny za největšího medvěda - na pódiu výherce - vlevo dole smutné 2. místo si - kus masa, a za půl hodiny přijít si pro hotový mls. Byli i takoví, kteří šli pro něj 2x a když dostali odpověď : "Přijď tak za 5 minut." tak to vzdali a zůstali ohladu.

Soutěž gladiátorůÚplně skvělý byl náš známý komentátor - Ládík XX - který dával všemu co se dělo kolem ten správný šmrnc. Dokonce skvěle ohlásíl jedinou chybičku programu, kdy neproběhlo předem ohlášené "lesbi show" - ale jako náhrada striptíz. Trochu byla škoda, že nevyšlo úplně počasí, člověk by řekl, že když se dělá sraz v Bystřici, tak vždycky Burn that tire burn !!!prší, ale naštěstí to byla taková delší přeháňka - takže to tak hrozné zase nebylo.

Nakonec nezbývá než prohlásit, že pokud se chcete s náma vidět - možná už tento rok koncem prázdnin 3.-5.9., přijeďte.